Aktuality

Článek v Hospodářských novinách

29.11.2016

Zajímá Vás, proč se některým společnostem daří lépe nejen z pohledu výsledků ale i toho, jak mají spokojené zaměstnance, kteří podávají dlouhodobě nadstandardní výkony? A v některých firmách ne a ne motivovat lidi alespoň ke „standardnímu“ výkonu? Důvodem není samotná náplň práce nebo práce s nimi. Důvodem je to, jaké podmínky pro práci mají vytvořené a jak funguje společnost jako taková.

Nový termín oblíbeného školení

03.11.2016

S blížícím se koncem roku už řada společností myslí na další fiskální rok. Plánují se rozvojové aktivity a budgety na ně, plánují se i strategické cíle a zaměření společností. A společně s tím probíhá i plánování hospodářských výsledků na rok 2017. Součástí toho je i práce s obchodním oddělením a cíli, kterých bude chtít firma v dalším roce dosáhnout.

Rok 2016 bude pro řadu společností úspěšný stejně jako celá česká ekonomika. Plánujete další růst i v roce 2017? Dosáhnete větších obratů a zisku? Zvládnete to se stávajícími zdroji nebo budete nabírat nové zaměstnance?

Firemní kultura a řízení společnosti (3)

31.10.2016

Četli jste úvodní dva články věnované firemní kultuře a efektivnímu řízení firmy? Pokud ano, tak jste se dozvěděli, co to je firemní kultura a jak ovlivňuje motivaci lidí k práci. Společně jsme se podívali i na firemní hodnoty a jejich důležitost při rozhodování lidí ve firmě.

Ve třetím díle jsme celé téma uzavřeli, když jsme se podívali na nesprávná řešení některých firem s motivací a loajalitou svých zaměstnanců. Naťukli jsme i to, jak se vypořádat s tím, když se firma mění, ale nemění se firemní kultura a vůbec se nepracuje se změnou.

Skvělá zpětná vazba na atomseféru ve firmě

24.10.2016

Říkáte si, že ve vaší firmě není něco v pořádku? Že něco nefunguje a vy nevíte co? Projevovat se to může různě. Lidé se nejsou schopni domluvit, a to včetně manažerů. Nefunguje spolupráce. Každý se stará jen sám o sebe a nikoho nezajímá zájem firmy. Lidé neplní sliby, nedrží slovo…

A dalo by se pokračovat. Opravdu není občas jednoduché zjistit, kde je „zakopaný pes“. Tím spíš v momentě, kdy nepanuje atmosféra důvěry a lidé se bojí nahlas říkat, co si myslí.

Firemní kultura a řízení společnosti (2)

14.10.2016

Zatímco v prvním příspěvku k firemní kultuře a řízení společnosti jsme si řekli, co to vlastně firemní kultura je a jaký vliv má na chod a řízení firmy, tak nyní se podíváme na to, jak přímo ovlivňuje zaměstnance. Zaměstnavatel od zaměstnanců očekává kvalitně odvedenou práci v co nejkratším možném čase. A právě to, co ovlivňuje tuto kvalitu a čas na práci potřebný, je tématem druhého článku na webu HR News.