Aktuality

Firemní kultura a řízení společnosti (2)

14.10.2016

Zatímco v prvním příspěvku k firemní kultuře a řízení společnosti jsme si řekli, co to vlastně firemní kultura je a jaký vliv má na chod a řízení firmy, tak nyní se podíváme na to, jak přímo ovlivňuje zaměstnance. Zaměstnavatel od zaměstnanců očekává kvalitně odvedenou práci v co nejkratším možném čase. A právě to, co ovlivňuje tuto kvalitu a čas na práci potřebný, je tématem druhého článku na webu HR News.

Jak se stát úspěšným majitelem firmy?

06.10.2016

Jsem zastáncem zdravého selského rozumu. V dnešní době ho však nacházím čím dál méně a tak mne zaujal článek týkající se úspěšného podnikatele ze Vsetínska Miroslava Jakubce, spolumajitele společnosi Climax na výrobu žaluzií aj. V rozhovoru pro iDnes říká, že: „Aby byl člověk úspěšný, musí mít v rovnováze práci, rodinu a osobní růst. Pokud jednu z těch věcí dlouhodobě zanedbáváte, pak se to pozná."K tomu dodává.

Firemní kultura a řízení společnosti (1)

19.09.2016

Také máte pocit, že zaměstnanci pracují „od nevidím do nevidím“ a výsledek tomu neodpovídá? Navíc máte pocit, že firma roste a vy potřebujete nové zaměstnance a ti přitom na trhu nejsou? Nebo už vidíte to, že ne vše ve firmě správně funguje a pomoci je tomu potřeba trošku jiným přístupem? Ať už jste odpověděli kladně na jakoukoliv z otázek, tak by vás mohl zajímat mnou napsaný odborný článek na stránkách HR News.

Termín školení na provizní systém - 14.9.

06.09.2016

V ČR velmi unikátní školení, se kterým panuje mezi účastníky nadstandardní spokojenost, má vypsaný termín na 14. září. Využijte last minute slevu ve výši 10% na kurz, který Vám umožní:

  • porovnat řadu různých přístupů k odměňování a posoudit, jak je který vhodný pro Vaši firmu;
  • získat jistotu, že stávající systém je správně nastavený, a vědět i proč;
  • získat inspiraci pro úpravu či doplnění stávajícícho systému odměňování tak, aby byl ještě lepší;
  • získat relevantní podklady pro přípravu úplně nového funkčního systému odměňování,
  • podělit se o své zkušenosti s ostatnímu účastníky a získat od nich zpětnou vazbu a řadu tipů a doporučení (takováto možnost je velmi ojedinělá).

Řízení firmy z pohledu majitele společnosti

23.08.2016

Vždy mne velmi potěší, když se v médiích objeví zajímavý článek týkající práce s lidmi, potažmo řízení firmy. Příspěvek mého skorojmenovce Robeta Němce je velmi podnětný a hlavně potvrzuje filosofii, kterou razíme. Bohužel se však setkáváme s tím, že manažeři často pořádně neví, co role manažera zahrnuje a co z ní vyplývá hlavně z pohledu odpovědnosti a povinností. A že toho není málo.