Aktuality

Řízení firmy z pohledu majitele společnosti

23.08.2016

Vždy mne velmi potěší, když se v médiích objeví zajímavý článek týkající práce s lidmi, potažmo řízení firmy. Příspěvek mého skorojmenovce Robeta Němce je velmi podnětný a hlavně potvrzuje filosofii, kterou razíme. Bohužel se však setkáváme s tím, že manažeři často pořádně neví, co role manažera zahrnuje a co z ní vyplývá hlavně z pohledu odpovědnosti a povinností. A že toho není málo.

Důležitost firemní kultury

26.07.2016

Jak vnímáte ve vaší společnosti firemní kulturu? Z vlastních zkušeností i ze zkušeností našich zákazníků vím, že je to téma, které se moc často neřeší. A přece by se řešit mělo. Nyní realizujeme projekt, kde si management uvědomil, jak důležité je, aby se byli schopni domluvit právě lidé v nejužším vedení. A že pokud se nedomluví management, tak firma tuto schopnost zcela rozhodně bude postrádat. A i to je součástí firemní kultury.

Nové školení pro obchodníky z ICT trhu

11.07.2016

Na základě požadavku jednoho ze zákazníků jsme připravili školení, které je určeno hlavně pro lidi zabývající se obchodem na ICT (Informační a Komunikační Technologie) trhu. V jednodenním kurzu se dozvíte vše o tom, jaké trendy hýbou světem, co se nyní hodně řeší a hlavně také to, co bude tématem v následujících měsících a letech.

Rozvoj osobnosti - Sebeuvědomění s Enneagramem

14.06.2016

V České republice převažuje hodně technokratické myšlení, takže rozvoj znalostí v oblasti zákonů, různých vyhlášek aj. je velmi populární. Bohužel ne tak častý je rozvoj měkkých dovedností, přestože například komunikaci potřebujeme všichni a pořád. Manažeři vedou lidi, aniž by často pořádně věděli, jaká je opravdová role manažera a dalo by se pokračovat. A pak asi nepřekvapí, že s osobností se pracuje úplně nejméně. A přesto je to právě to, na co bychom se měli zaměřit v první řadě.

Vyhrajte test zdarma

30.05.2016

Via Libertatis spolupracuje dlouhodobě se vzdělávacím portálem www.educity.cz a www.hrnews.cz. A právě zde máte nyní možnost vyhrát volný dotazník Balance Management, který Vám o sobě nebo o někom z Vaší společnosti, kdo dotazník následně vyplní, prozradí řadu podnětných informací. Dozvíte se mj. to, jak a co vás motivuje, jaké máte vlohy pro řízení lidí, jak vnímáte sebe sama a řadu dalších informací dokreslujících celkový obrázek osobnosti respondenta.