Koučink - via-libertatis.cz 

Koučink

Koučování či koučink. Slova, která většina lidí slyšela, ale málokdo si dovede pod tím něco konkrétního představit. A přitom jde o přirozenou lidskou aktivitu.

V rámci firemního prostředí se nejčastěji vyskytují dva typy koučinků:

  • exekutivní - zaměřený na cíl, výsledek nebo problém. V tomto případě jde o formální koučování.
  • intuitivní - standardní práce manažera, který při ní ovšem využívá "koučovací jazyk".

Je i řada dalších koučinků jako životní, transformační nebo kariérní, ale ty se ve firmách využívají méně. Pokud vás zajímají i další možnosti koučování, tak nás kontaktujte na info@via-libertatis.cz.


Jak již bylo řečeno, tak při koučování využíváme "koučovací jazyk", tj. volíme slova a pracujeme s nástroji, které nám koučink nabízí tak, abychom dosáhli společně s klientem cíle. To je smyslem většiny exekutivních koučinků, tj. nalezení cíle a z něj vyplývajícíh aktivit / úkolů pro koučovaného.

Pokud se chcete naučit koučovat jako manažer nebo Vás zajímá téma koučování, pro vás osobně, tak existuje řada možností. Pokud máte zájem o koučování pro sebe nebo své kolegy, tak nás kontaktujte na  na info@via-libertatis.cz. V případě, že vás zajímají techniky a možnosti koučování, tak nás také můžete kontaktovat a společně nastavíme takový model, který bude Vám nebo i Vašim kolegům maximálně vyhovovat. Druhou možností je školení Koučování jako skvělý nástroj pro práci s lidmi.


Těšíme se na Vás a hlavně věříme, že také v koučování uvidíte skvělý nástroj, jak rozvíjet sebe, své kolegy a jak posouvat dál firmu i její kulturu.