O nás - via-libertatis.cz 
aboutUs:static-aboutUs-links

Via Libertatis, s.r.o. - profil společnosti


Jsme poradenská a vzdělávací společnost, která nahlíží na svět zákazníků komplexně. Díky našim dlouholetým zkušenostem víme, co zákazníci řeší v oblasti řízení firem, obchodu i samotného vzdělávání. Každou firmu vnímáme jako organismus. A proto ve Via Libertatis razíme cestu individuálního přístupu ke svým zákazníkům, kdy často začínáme analýzou současné situace. K tomu využíváme unikátní a velmi komplexní nástroje, které ukáží, na jakých oblastech je třeba pracovat.

V oblastech vzdělávání a poradenství se naši lidé pohybují řadu let a díky tomu víme, na co se zaměřit. Víme, kde mohou být citlivá místa, i to, jaká řešení navrhnout. Naše služby Vás přivedou k větší svobodě ve Vašem podnikání a ukážou mnoho dalších cest k rozvoji Vaší firmy a Vašeho byznysu.

Zajímá-li Vás, co a jak děláme, tak se podívejte na video na stránkách Management TV. K dispozici je ZDE.


Robert Němeček

Narodil jsem se v Praze, ale ke svému životu potřebuji i přírodu. Příroda je pro mne určitou kompenzací k pracovnímu stresu a k Praze, kterou mám však také velmi rád. Můj vztah k přírodě dokumentuje i profilová fotka J

Od samého začátku pracuji s lidmi. Moje první zkušenosti jsem získával při studiu a týkaly se průzkumu trhu. Vybavuju si, jak jsme dělali projekt na margaríny a jeden respondent z legrace řekl, že si margarínové máslo maže na chleba ze 3 stran, zespoda, seshora a i na obrubník….

První reálně pracovní zkušenosti jsou ze světa telekomunikací z dnes již neexistující společnosti Contactel. V roce 2005 pokračovala moje kariéra v konzultační firmě Ryant. Tam jsem byl odpovědný za prodej vlastních služeb a později i za mentorské vedení služebně mladších kolegů. Našimi zákazníky byly velké společnosti primárně ze světa Enterprise a státní správy.

Další mé kroky vedly do společnosti ALEF NULA, která je známá díky prodeji Cisco technologií a školicímu středisku. Měl jsem na starosti právě školicí středisko a mezinárodní tým (CZ, SK a HU) zodpovědný za prodej školení v celém regionu. Byla to velmi hodnotná zkušenost, která mne posunula o pořádný kus dopředu.

Ve firmě jsem odpovědný za obchod, sám realizuji některá školení manažerů či obchodníků, pracuji s nástrojem zpětné vazby Balance Managementem a realizuji konzultace u zákazníků z pohledu obchodu i řízení firmy jako takové.


František Gráfek

František je jeden z lektorů měkkých dovedností. Profesní kariéru začal v České spořitelně, kde přešel od metodika produktů na pozici interního lektora. Práce ho bavila a tak pokračoval na podobné pozici ve společnosti GTS, kde měl na starosti interní i externí vzdělávání. Na rozvoji měkkých dovedností svých kolegů se sám podílel. Díky těmto pozicím tak získal zkušenosti, jak pracovat s lidmi ve světě bankovnictví i ICT. S ICT trhem se potkal i na své jednoleté štaci ve společnosti UPC.

Poslední dobou František mj. spolupracuje s Via Libertatis jako lektor i osoba, která je odpovědná za část produktového portfolia. A díky svým velmi bohatým zkušenostem a díky tomu, že ho trenéřina opravdu baví a naplňuje, bývá ve zpětných vazbách občas hodnocen jako nejlepší lektor, se kterým se kdy účastníci setkali. Svým nadšením tak dokáže vtáhnout do školení prakticky kohokoliv, takže zapojení účastníků je pak skutečně velmi dobré. 
Jan Brodský

Absolvent VŠ oboru Mezinárodní vztahy a Vyšší odborné školy Veřejnoprávní. Jeho předcházející zkušenost vychází z vrcholných manažerských pozic v komerční sféře. Je autorem desítek školení a odborných seminářů na klíč pro klientelu ve veřejné správě (obecní úřady, magistráty, ministerstva) i komerčním sektoru (živnostníci, obchodní společnosti, mezinárodní korporace).

Problematiku Timemanagementu přednáší od roku 2010 pro několik vzdělávacích institucí a na školách zabývajících se postgraduálním studiem (http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/time-management-750/). V roce 2014 mu na dané téma vyšla kniha s názvem Timemanagement. Pravidelně publikuje články na několika profesních a odborných serverech. Zabývá se problematikou managementu, time managementu.

 

František Kužela

Druhý z Františků v našem týmu je naším nejzkušenějším lektorem. I díky tomu je schopen pracovat a porozumět skupinám starších účastníků. Franitšek má bohatý profesní život. Řadu let pracoval ve společnosti Mediatel jako obchodník a manažer, takže získal potřebné osobní zkušenosti i na pozicích, které nyní školí. Jedním jeho zaměřením tedy jsou měkké dovednosti, a to jak manažerské, tak i obchodnické či obecně komunikace.

Kromě toho je jedním z mála certifikovaných lektorů v ČR na metodu osobního rozvoje Enneagram. Tato metoda je založena na velmi starých (více jak 2000 let) principech a je třeba dodat, že velmi dobře funguje. A důvodem je zřejmě i vtipný a velmi srozumitelný přednes Františka. Jako kouč osobního rozvoje tak dokáže vnímat lidi a ví, jak se kterými typy lidí pracovat. A hlavní na této metodě je to, že dává svobodu samotným účastníkům poznat sebe sama a lidi ve svém okolí. A díky tomu porozumět některým vztahům nebo typům chování.
Danuše Polzová

Danuše je jedním z lektorů, který je zaměřený víc na tvrdou stránku věci, a to konkrétně na pracovně-právní vztahy. Své velmi bohaté zkušenosti ze společností Vodafone a Česká spořitelna předává na kurzech pro personalisty či manažery. Dokáže velmi poutavě předávat svoje know-how dále, aby i personalisti a manažeři věděli, jak nejlépe se zachovat v té které situaci.

Školení Dany jsou bohatá nejen na velmi cenné informace, ale také na své vlastní zkušenosti se situacemi, které potkává občas každý manažer či HR manažer. I díky tomu pak dokážete takovým, a často i dosti nepříjemným, situacím čelit.